0 312 354 90 60 - 115
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Magnezyum Subaplı Araçlara Lpg Montajı

Magnezyum Subaplı Araçlara Lpg Montajı

 

 

 

 

LPG MONTAJINDA  SUBAP SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ

LPG dönüşümü sonrası magnezyum subaplı araçlarda sorunlar olmaktadır.

AÇIKLAMA – İNCELEME

Subaru, Hyundai, Ford, Opel, Mazda, Nissan, Kia, Citroen, Honda ve benzinli bir çok yeni model araçta magnezyum subap kullanılmaktadır.

LPG kullanımı sırasında subap yuvaları, subap şapkalarında, piston üst noktalarında erken aşınmalar oluşabilir. LPG benzine göre biraz daha uzun zamanlı yanmaya devam ettiği için yanma odasında ve özellikle subaplarda, subap yuvalarında ısının hissedilmesi daha fazla olur. Böylece subap ve subap yuvalarında aşınmalar erken zamanda oluşur.

Çelik subaplı araçlarda LPG pek sorun oluşturmaz. Magnezyum subaplı araçlarda yıpranma sıkça görülür. Bu yıpranma zamanla meydana gelir. Ortalama 10 bin km’de bozulmalar başlar ve giderek artarak devam eder.

Bu nedenle magnezyum alaşımlı subapların korunmasında fayda vardır.

CEVAP VE ÇÖZÜMLER 

Magnezyum subapları çelik subap ile değiştirmek gerekir. Ancak bu mantıklı bir çözüm olmaz. Bunun için silindir kapağının açılması gereklidir. Parça ve işçilik maliyetleri yüksek olur. Ayrıca subapları çelik yapsanız bile silindir kapağı, subap yuvaları magnezyum alaşımlı metal olarak kalacaktır. Yani subapları çelik yapmak da kesin çözüm değildir.

Bizim önerimiz gayet mantıklı ve bilimseldir. Bu yöntem dünyada tektir. Test edilmiştir. Raporlar ile faydası ispatlanmıştır.

Magnezyum subaplı araçlar LPG montajı yaptırdığında CAY-E kullanmalıdırlar.

CAY-E SUBAP KORUMA SIVISI ;

Aracınızın benzin deposunda 20 lire yakıt olmalı. Bu benzin içerisine 100 ml özel CAY-E subap koruma sıvısı eklenir ve depodaki 20 litre benzin bitirilene kadar araç kullanılır.

Bu uygulama ile subaplar magnezyumdan çelik bir yapıya dönüştürmüş olur. Ürünün detaylarını  www.cay-e.com sitesinde inceleyebilirsiniz.

CAY-E benzin yakıtı ile birlikte yanma odasına gider ve metal yüzeyleri nano boyutta kaplar. Adeta elmasa çevirir. Subapların, subap yuvalarının yapısını değiştirir. CAY-E‘nin metal yüzeylerdeki nano kaplama mucizesi deneylerle ispatlanmıştır. CAY-E kullanan hiç bir magnezyum subaplı araçta aşınma görülmemiştir. CAY-E 100 ml  Subap Koruma Sıvısı 100 TL’dir.

QUANT LPG SİSTEMİ ;

QUANT LPG – CNG sistemi özel bir sistemdir. Kaliteden ödün vermeden en iyi parçalardan oluşturulmuştur.

EURO’nun artış göstermesinden sonra birçok LPG sistemi ürünlerinde indirime gitmek zorunda kalmıştır. Bunu yaparken mecburen parça kalitesini düşürmüşlerdir.

QUANT LPG sistemi özellikle Enjektör, Regülatör ve ECU  dan oluşan üç parçanın kalitesini ön planda tutmuştur. Ayrıca  Tesisat , map sensörü gibi  önemli parçaların kalitesi de en üst seviyededir. Bu nedenle QUANT için en kaliteli parçalardan oluşan, uzun garanti süreli LPG sistemi diyebiliriz. Üstelik fiyatları da son derece uygun olarak belirlenmiştir.

 

Veli Şahin

0532  427 05 08

0(312) 354 90 60 / 115

velisahin@tunali.com.tr