0 312 354 90 60 - 115
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Neden Quant?

Anasayfa » Neden Quant?

LPG montajında iki önemli şey vardır. Ürün ve montaj kalitesi. İyi bir montaj çok önemlidir. Ancak yeterli değildir. Sistemin parça kalitesi de en az montaj kadar önem arz eder. Özellikle sistemi oluşturan 3 parça son derece önemlidir.

1–  ECU (Elektronik Kontrol Unitesi)

2REGÜLATÖR 

3ENJEKTÖR  

QUANT bu 3 parçada maliyeti göz önünde tutmadan en üst düzeyde kaliteyi düşünmüştür. ECU’nun 5 yıl garantili olması, Regülatörün 300 beygire kadar motorlarda çalışması ve enjektörlerin gerçek benzin enjektörü teknolojisi ile üretilmesi ile QUANT mükemmel sistem üretme ve satışa sunma hedefini gerçekleştirmiştir.

Özellikle enjektörlerimizin benzin enjektörü mantığı ile birebir aynı çalışması önemli bir kalite farkıdır. LPG sistemlerinde hemen hemen tüm enjektörler selenoid valf mantığı ile sadece açma kapama yaparak çalışır. Oysa QUANT enjektörleri gerçek enjektördür. Yakıtı üst tepe noktasından içine alır ve uç kısmından püskürtür. Bu dizayna sahip enjektörler benzin enjektörleri kadar hızlı ve sessiz çalışır. Her sıcaklık ve basınçta çok hızlı reaksiyon süresine sahiptir. En hassas motorlarda dahi vuruntu, tekleme, tepkide gecikme sorunları yaşanmaz.

ECU da aynı şekilde kalitelidir. 5 yıl garantili tek Elektronik Kontrol Ünitesi QUANT sisteminde vardır. Sürekli otomatik kalibrasyon özelliği,  üstün yazılımı, elektronik komponent kalitesi ile emsalsizdir. Yakıt hava karışımını çok iyi ayarlar, zengin-fakir karışım arızaları, motor arıza lambası yakma sorunları yaşanmaz.

Regülatörümüz de hemen hemen tüm motorlarda tek olarak kullanılır. 300 beygire kadar ikinci bir regülatöre ihtiyaç duyulmaz. Gaz basıncını enjektörlere düzenli ve sürekli aynı basınçta gönderebilir. Her motor yükünde, devirde enjektörleri besler, benzine atma yapmaz.

Map sensörü, düğme, tesisat gibi diğer parçalarımız da son derece kaliteli üretilmiştir.

Tüm bu nedenlerden dolayı QUANT LPG sistemi diğer markalardan ayrılır. Güvenle, sorunsuz, performansı şekilde kullanabilirsiniz.